Gostovanje književnice Melite Rundek u našoj školskoj knjižnici
Autor: Anja Lebarić, 23. 10. 2014.

Povodom Mjeseca knjige, u našoj školskoj knjižnici ugostili smo poznatu književnicu Melitu Rundek. Prisustvovali su učenici 3 razreda koji su u to vrijeme imali po rasporedu hrvatski jezik, u pratnji svojih profesorica M. Ružić, Z. Vidaković i D. Aračić Šebelja. Događanje je organizirala školska knjižničarka Anja Lebarić , a naši školski novinari su popratili događanje te možete očekivati intervju s Melitom Rundek u sljedećem broju Srdočkog pulsa.

Druženje s književnicom razveselilo je petaše i šestaše, a iznenadili su se kada su čuli koliko je nagrada književnica dobila za svoje knjige. Osobito zanimljiva bila je priča što je potaklo Melitu na pisanje. U svijet pisaca ušla je s knjigom „Psima ulaz zabranjen“ te odmah osvojila brojne nagrade. Ideju za knjigu dobila je iz stvarnog života. Melita je imala veliki strah da knjiga postane lektira, jer ju tada djeca zamrze. No srećom, iako je njena knjiga doista postala lektira, i dalje ju djeca rado čitaju. Razveselilo ju je kada  je jednog dana u knjižnici vidjela dječaka koji je u ruci imao knjigu „ Psima ulaz zabranjen“  te ga je pitala je li mu se knjiga svidjela. Dječak je s radošću rekao da je knjiga bila „zakon“.Taj odgovor književnicu je potaknuo da  i dalje piše dobre knjige kao što su „Mirko i sedam prigovora“, „Haj, ja sam online“ i „Izgubljena u ormaru“.

Nadamo se da su i naši učenici nakon ovog lijepog druženja poželjeli pročitati neku od ovih „zakon“ knjiga.

Novinarska grupa