Popis udžbenika u školskoj godini 2015./2016.
Autor: Anja Lebarić, 12. 6. 2015.

VAŽNE NAPOMENE ZA RODITELJE PRI KUPNJI UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU GODINU 2015./2016.:

Poštovani roditelji,

prilažemo popis obveznih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava koji su u našoj školi odabrani iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava, a koji će se koristiti u naredne 3 godine, uključujući i 2015./2016. školsku godinu.

Popis udžbenika za 2015./2016. godinu za sve razrede u OŠ "Srdoči" možete pronaći na web stranici škole pod Nastava - Udžbenici - klikom na popis, zatim na vratima škole i u prilogu ovog teksta.

Udžbenici su odabrani prošle godine i nisu se mijenjali, stoga je popis istovjetan prošlogodišnjem. Iz tog razloga ne morate kupovati nove udžbenike već se možete dogovoriti pojedinačno s nekim od starijih učenika da vam proslijedi svoje udžbenike, a vi proslijediti svoj mlađima, te uštediti znatan iznos novca.

Priključite se Sajmu udžbenika u marendariju Škole 23.6., 24.6., 26.6. i 29.6. od 9,00 do 12,00 sati.

Sve ostale dokumente, zakone i propise vezane uz izbor, kao i sam popis možete pronaći i na web stranici škole u rubrici KNJIŽNICA.

VAŽNA NAPOMENA ZA UČENIKE S RJEŠENJEM O PRIMJERENOM OBLIKU ŠKOLOVANJA (PRILAGOĐENI NASTAVNI PROGRAM): Molimo roditelje da se OBAVEZNO konzultiraju s nastavnicima prije kupnje udžbenika zbog mogućnosti kupnje prilagođenih udžbenika.

ZA PRVE RAZREDE : Budući da razredna odjeljenja prvih razreda još nisu formirana, te da se još ne zna koji će strani jezik učiti Vaše dijete, preporučamo da te udžbenike nabavite naknadno.

STRANI JEZICI: Obratite pažnju pri kupnji udžbenika za strane jezike, pošto su na listi udžbenika različiti za redovnu i izbornu nastavu.

UČENICI S PREBIVALIŠTEM U OPĆINI VIŠKOVO - Obavještavamo roditelje da se jave Općini Viškovo radi ostvarivanja prava na besplatne udžbenike. Pravo na besplatne udžbenike ostvaruju roditelji odnosno skrbnik ako ispunjavaju uvjet da i dijete i oba roditelja odnosno skrbnik imaju prijavljeno prebivalište odnosno stalno boravište (za strane državljane) na području Općine Viškovo. Pod besplatnim udžbenicima smatraju se udžbenici koji nisu predviđeni da se na njima koriste ostala nastavna sredstva (udžbenici koji mogu koristiti i naredne generacije učenika).

Za učenike koji ostvaruju prava na besplatne udžbenike prema Pravilniku o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i Pravilniku o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike vojnih i civilnih invalida rata, više informacija o postupku ostvarivanja prava mogu pronaći na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Poveznce:http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13269&sec=2354

i http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13268&sec=2354

•          Roditelji nisu dužni kupovati niti jedan udžbenik ili dopunsko nastavno sredstvo koje se ne nalazi na konačnoj listi udžbenika

Anja Lebarić, knjižničarka škole