VAŽNE NAPOMENE ZA RODITELJE PRI KUPNJI UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./2017.
Autor: Sanjin Vukušić, 7. 6. 2016.

Poštovani roditelji,

prilažemo popis obveznih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava koji su u našoj školi odabrani iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava, a koji se koriste u periodu od 4 godine (već se koriste 2 godine i koristit će se još 2, uključujući i 2016./2017. školsku godinu.)

Popis udžbenika za 2016./2017. godinu za sve razrede u OŠ "Srdoči" možete pronaći na web stranici škole pod Nastava - Udžbenici - klikom na popis, zatim na vratima škole i u prilogu ovog teksta.

Udžbenici su odabrani pretprošle godine i nisu se mijenjali, stoga je popis istovjetan prošlogodišnjem. Iz tog razloga ne morate kupovati nove udžbenike već se možete dogovoriti pojedinačno s nekim od starijih učenika da vam proslijedi svoje udžbenike, a vi proslijediti svoj mlađima, te uštediti znatan iznos novca.

Priključite se Sajmu udžbenika u marendariju i holu Škole  20. 21, 23 i 24.6. od 10,00 do 12,00 sati.

Sve ostale dokumente, zakone i propise vezane uz izbor, kao i sam popis možete pronaći i na web stranici škole u rubrici KNJIŽNICA.

VAŽNA NAPOMENA ZA UČENIKE S RJEŠENJEM O PRIMJERENOM OBLIKU ŠKOLOVANJA (PRILAGOĐENI NASTAVNI PROGRAM): Molimo roditelje da se OBAVEZNO konzultiraju s nastavnicima prije kupnje udžbenika zbog mogućnosti kupnje prilagođenih udžbenika.

ZA PRVE RAZREDE : Budući da razredna odjeljenja prvih razreda još nisu formirana, te da se još ne zna koji će strani jezik učiti Vaše dijete, preporučamo da te udžbenike nabavite naknadno.

STRANI JEZICI: Obratite pažnju pri kupnji udžbenika za strane jezike, pošto su na listi udžbenika različiti za redovnu i izbornu nastavu.

UČENICI S PREBIVALIŠTEM U OPĆINI VIŠKOVO - Obavještavamo roditelje da se jave Općini Viškovo radi mogućnosti ostvarivanja prava na besplatne udžbenike.

Za učenike koji ostvaruju prava na besplatne udžbenike prema Pravilniku o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i Pravilniku o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike vojnih i civilnih invalida rata, više informacija o postupku ostvarivanja prava mogu pronaći na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Poveznce: http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13269&sec=2354

Pozivamo roditelje (korisnike socijalne pomoći) da provjere imaju li pravo na poklon bon za nabavu knjiga na teret Grada Rijeke.

•          Roditelji nisu dužni kupovati niti jedan udžbenik ili dopunsko nastavno sredstvo koje se ne nalazi na konačnoj listi udžbenika

Anja Lebarić, knjižničarka škole

Prilog: Popis udžbenika za 2016./17.