Rad Odjela poludnevnog boravka pri OŠ „Srdoči“
Autor: Sanjin Vukušić, 7. 10. 2016.

Na početku školske 2016/17. god. nastavljamo s uspješnom suradnjom s Domom za odgoj djece i mladih kroz rad Odjela poludnevnog boravka u prostorijama škole. Ove školske godine rad odgajatelja u Odjelu obuhvaćat će dvije skupine djece, učenika 2. do 8. razreda. Svaka skupina broji 12 učenika. Početak je obilježilo uređivanje prostora u kojem će se održavati odgojno obrazovni rad Odjela.

Tijekom školske godine kada se za to pokaže potreba, psihologinja škole u razgovoru s razrednim učiteljima, članovima razrednog vijeća i roditeljima učenika vrši trijažu onih za koje se procjenjuje da bi ovakav oblik kontinuirane pomoć bio značajan za rast i napredovanje.

Odgajatelji odjela učenicima  svakodnevno pružaju pomoć na odgojno - obrazovnom planu kroz pet osnovnih socio-pedagoških područja: odnos prema sebi, odnos prema drugima, obrazovanje, interesi i navike i slobodno vrijeme.

Sa djecom se svakodnevno radi na saniranju obrazovnih deficita, podizanju motivacije i interesa za učenje kroz pisanje domaćih zadaća, ispunjavanje radnih bilježnica, prilagođavanje gradiva za odgovaranje, ispravljanje negativnih ocjena, nadoknađivanje obrazovnih deficita i sl.  Učenicima se pomaže u pisanju lektira, izradi referata, izradi plakata te ih se potiče na samoaktivnost, osamostaljivanje, podizanje obrazovnog nivoa i izgradnju sustava činjenica i generalizaciju. Roditelje uključenih učenika  informira se na dnevnoj razini te se komunikacija odvija redovito. Uz individualne razgovore s učiteljima, psihologinjom, pedagoginjom i ravnateljem, odgajatelji prisustvuju i sudjeluju u radu Vijeća učitelja i Razrednih vijeća.

Voditelji skupina su Kemal Mangić, prof, i Dunja Marinović, dipl. učitelj.

Koordinator: Nataša Buzarinov, psihologinja škole