Najmlađi učenici uživali na "Vrtuljku"
Autor: Leona Lempl, 6. 4. 2017.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana kazališta (27. ožujka) i Međunarodnog dana dječje knjige (2. travnja), u četvrtak, 6. travnja ponovno smo ugostili naše stare znance iz Teatra Oz koji su ovom prigodom izveli predstavu „Vrtuljak“.

Kazališna predstava je ovaj put bila organizirana se za sve odjele 1. i 2. razreda te se u školskoj sportskoj dvorani okupilo 200-tinjak znatiželjnih gledatelja u pratnji svojih učiteljica i školske knjižničarke.

O samoj predstavi na službenoj stranici Teatra Oz  stoji: „... Inspirirana je našim sjećanjima na djetinjstvo, hrvatskom tradicijskom baštinom i Andersenovom bajkom “Postojani kositreni vojnik”. „Vrtuljak“ je nastao na snažnoj emociji i atmosferi, kroz istraživanje u procesu stvaranja u kojemu smo iznjedrili predstvu s različitim umjetničkim izrazima koristeći glumu, lutkarstvo, animaciju predmeta, teatar sjena, „vizualiziranu“ radio dramu, pjevanje i sviranje.

Svatko će unutar ove priče prepoznati i spoznati sebe u vrtuljku sreće i tuge – onog što čini svaki život... To je senzibilna, topla i dirljiva priča o odrastanju, bratskoj ljubavi, obiteljskim odnosima, životnim vrijedostima te o svima onima koji su malko drugačiji i različiti poručuje: „Ne treba svjetiljaka i svjetla, i ne stoji to do sunca i mjeseca, nego treba imati oči koje mogu ugledati hrabrost i dobrotu.“

Najbolji pokazatelj uspješnosti predstave, kao i činjenice da je poruka itekako doprla do malih gledatelja bilo je njihovo aktivno sudjelovanje tijekom cijele izvedbe, a napose gromoglasan aplauz na samome završetku kojim su još jednom pokazali našim gostima da svakako priželjkuju njihov brz povratak na Srdoče.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka