Besplatne radionice i lutkarska predstava za djecu “Male tajne za sretne njuškice“
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 13. 11. 2017.

Projekt koji provodi Društvo za zaštitu životinja Rijeka u suradnji s Foliotom - Centrom za djecu i mlade Matulji, a u sklopu projekta „Male tajne za sretne njuškice“, učenicima razredne nastave OŠ „Srdoči“ predstavili su problematiku odgovornog ponašanja prema životinjama kroz lutkarsku predstavu i kreativne radionice.

Radionice „Male tajne za sretne njuškice“ održavane su tijekom rujna za sve niže razrede, a djeca su ih s oduševljenjem prihvatila.

Besplatna lutkarska predstava „Kako je Toro postao Viktor” krenula je  na turneju 23. listopada, premijerno u OŠ „Srdoči“, s ciljem učenja djece odgovornom ponašanju prema životinjama. Ostale predstave održane su isti dan za učenike drugih razreda, 24. listopada 2017. za treće razrede, dok će se za četvrte razrede održati tijekom studenog ove godine.

Lutkarsku predstavu „Kako je Toro postao Viktor“ financijski podupire Dogs Trust najveća dobrotvorna organizacija za skrb o psima u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Predstava uči odgovornosti, pravilnom ponašanju i obvezama koje nosi suživot s četveronožnim prijateljima te podsjeća da psi doista jesu prijatelji za cijeli život. Učenici su kroz predstavu upoznali i sedmogodišnju Violu, stanovnicu riječkog azila te su saznali više o akciji „Mali izlet za veliko veselje“ zahvaljujući kojoj se već više od 70 pasa odlično provelo na izletima u šumi ili na moru.

Predstava je polučila izvanredne rezultate i oduševljenje kod djece, a jednako tako i kreativna radionica koja je prenijela poruku svim učenicima da neovisno o tome radi li se o bićima na dvije ili četiri noge, svi zaslužujemo da nas se prihvaća i poštuje.

Mirjana Perušić, uč. RN