Željka Horvat – Vukelja oduševila ovogodišnje prvašiće
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 2. 5. 2018.

U petak, 27. travnja, na samom kraju mjeseca obilježenih nizom književnih obljetnica i dana vezanih uz knjigu i čitanje (Dan dječje knjige, Dan hrvatske knjige, Svjetski dan knjige i autorskih prava te Noć knjige) ugostili smo poznatu književnicu za djecu Željku Horvat – Vukelju.

Autoricu omiljenih dječjih slikopriča u školskoj je knjižnici dočekalo stotinjak raspoloženih prvašića te dvadesetak odabranih predstavnika četvrtih razreda koji su se s njom družili tijekom 2. školskog sata (1.a i 1.b razred) i 3. školskog sata (1.c i 1.d razred), a Mali novinari (4.c) su u međuvremenu odradili s njom i kratak intervju za školski web i list.

Tijekom ugodnog dvosatnog druženja, Željka Horvat - Vukelja učenike je i više nego animirala nizom zanimljivih priča, igrokaza (u koje je aktivno uključila i njih) te veselih pjesmica koje je otpjevala zajedno sa svim sudionicima susreta.

Da ih se gošća (sa svojim pričama i nastupom) itekako dojmila, najviše je bilo razvidno po završetku književnog susreta kada je gotovo polovina učenika tražila barem jedan od ponuđenih autoričinih naslova; a apsolutnu “pobjedu” odnijele su “žute” Slikopriče, koje su tom prigodom u potpunosti razgrabljene.

Naravno, kako i priliči, autorica je svima koji su kupili slikovnicu istu i potpisala, a mi smo joj od srca zahvalili na predivnom druženju i pozvali je da nam ponovno dođe već prvom idućom zgodom.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka