« Ožujak 2024 »

Jasminka Tihi - Stepanić u našoj školi
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 11. 10. 2018.

Prije samoga službenog početka ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige, (15.10.-15.11.) u srijedu, 10. listopada, našu školu posjetila je hrvatska književnica Jasminka Tihi - Stepanić.

Književni susret ovaj je put bio namijenjen prvenstveno učenicima petih i šestih razreda (od kojih su se u potpunosti odazvali 5.a i 6.b razred), ali su se pridužili i neki učenici 3 c. razreda, članovi Mladih knjižničara i Novinarske skupine (5.b) te učiteljice Antonija Šverko, Irena Ritterman, Tanja Pučić i pedagoginja Aleksandra Smolić.

Tijekom druženja s učenicima književnica je na zabavan i humorističan način objašnjavala kako je i zašto počela pisati, što ju najčešće inspirira, koliko joj vremena treba da nešto napiše i sl., a svoje je izlaganje često morala nadopunjavati zbog niza radoznalih učeničkih pitanja koja su joj upućivali.

Ova višestruko nagrađivana književnica za mlade učenicima je ovom prigodom ukratko predstavila svoje autorske romane i zbirke priča: "Imaš fejs?", "Bacit ću ti kompjutor kroz prozor", "Baš kao Harry Potter", " "Moja neprijateljica Ana" te "Ljeto na jezeru Čiču" - sve nastale u posljednih desetak godina otkako piše; a posebno ih je zaintrigirala pročitavši i nekoliko odlomaka iz prvih triju spomenutih naslova.

Po završetku književnog susreta, Jasminka Tihi - Stepanić je onima koji su željeli kupiti neki od ponuđenih naslova ujedno te primjerke i potpisala,...

...a članovi Novinarske skupine tijekom cijelog susreta vrijedno su "hvatali bilješke" za izvješće s našom specijalnom gošćom koji će biti objavljen u novom broju školskoga lista.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka