Školski Božićni sajam i božićni koncert 2016.
Autor: Leona Lempl, 23. 12. 2016.

U četvrtak, 22. prosinca tradicionalnim božićnim sajmom i koncertom svečano smo obilježili završetak još jednog uspješno okončanog prvog polugodišta.

Kao i svake godine vrijedne ruke članova školske Zadruge i svih ostalih učenika naše škole, ali i njihovih roditelja (na prigodnim organiziranim radionicama tijekom prosinca) izradile su niz prigodnih božićnih ukrasa: ikebana, snjegovića, borova od kartona, ukrasa od keramike, lampiona, staklenih kugli  i ostalog, koji su se mogli razgledati i nabaviti na sajmu.

Kao i svake godine, sajam je održan u holu škole, u vremenu od 17:00 do 19:00 sati; a u 18:30 u školskoj sportskoj dvorani započeo je tradicionalni božićni koncert. Za program koncerta tradicionalno su bile zadužene prof. Gea Srdoč i Zvjezdana Vidaković; za scenografiju Ivana Dužević, a sam koncert vodili su učenici Fran Sardelić, Larisa Bušić Stilin i Filip Ramić. U ovogodišnjem programu sudjelovali su članovi plesne grupe “Zumba” (voditeljica: Ana Cvitak), skupina ritmike 1.-4. razreda (voditeljice: Doris Šarlija i Petra Vraneković), skupina izborne nastave talijanskog jezika (voditeljica: Ana Babić), skupina izborne nastave engleskog jezika (voditeljica: Nina Jerković), školski pjevački zbor pod vodstvom učiteljice Gee Srdoč te naši učenici, polaznici glazbenog tečaja udruge “Plima” (voditelji: Ivan Simić i Filip Frank) i Glazbene škole “Ivan Matetić-Ronjgov” koji su svojim izvedbama na klavijaturama, gitari i violini donijeli dašak božićne atmosfere.

Raznovrsnim točkama sa zajedničkom poveznicom Božića, kao i svake godine zaželjeli su najsretnije blagdane svima, a najljepšim se željama pridružujemo i mi.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničrka