« Ožujak 2024 »

(PONOVNI) POČETAK NASTAVE ZA UČENIKE 1. DO 4. RAZREDA od ponedjeljka, 25. svibnja 2020.godine
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

U ponedjeljak, 25. svibnja 2020. godine, ponovno započinje redovita nastava U ŠKOLI za sve učenike razredne nastave od 1. do 4. razreda.

Sukladno najnovijoj preporuci HZZJZ o epidemiološkim uvjetima za rad u osnovnim školama škole zadovoljavaju propisane uvjete za siguran prihvat učenika nižih razreda.

Za dolazak djeteta u školu roditelj nije dužan potpisivati izjave o zdravstvenom stanju učenika.

Ako roditelj ima objektivne ili subjektivne prepreke za dolazak učenika u školu nije dužan poslati dijete u školu te ono nastavlja rad na daljinu (praćenje HRT3 programa uz dodatne upute učitelja).

Prema postojećoj uputi u školi se organizira rad koji uključuje i predmetne nastavnike koji predaju u razrednoj nastavi (strani jezik, vjeronauk i informatika).

Moguće je i naknadno uključivanje učenika.

Mole se roditelji da se izjasne svojim razrednim učiteljicama putem otvorenih kanala komunikacije hoće li poslati dijete u školu u ponedjeljak 25. svibnja kako bismo što optimalnije posložili obrazovne resruse.

Svi učenici od 1. do 4. razreda obvezni su dolaziti u školu, osim učenika kojima se zbog zdravstvenih ili drugih opravdanih razloga to ne preporuča. O tome su roditelji dužni obavijestiti učitelje, kao i u svakom slučaju izostanka djeteta iz škole koji je bio prije izbijanja epidemije.

Za sve učenike od 25. svibnja vrijede epidemiološke mjere propisane na temelju preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Molimo roditelje da ih pročitaju te s njima upoznaju svoje dijete prije dolaska u školu, objasne djetetu na njemu razumljiv način i potaknu da ih se pridržava.

O svim detaljima rasporeda ulaska i izlaska učenika iz škole, rasporeda odmora, trajanja nastave bit ćete obaviješteni od svojih učiteljica.

Redovnu nastavu organizirat ćemo na način da se učenici rašire po cijeloj zgradi, koristeći istovremeno i učionice starijih razreda. U tom smislu koristit ćemo i različite ulaze u školu kako bi u najvećoj mjeri poštivali upute epidemiologa.

Nastava će se odvijati u jutarnjoj smjeni nakon koje će učenici upisani u produženi boravak ostati u školi s učiteljicama produženog boravka.

Molim roditelje da obavijeste učiteljice o  primanju školske marende, korištenju usluga produženog boravka, ručka i/ili užine. Informacija o prehrani nam je izuzetno važna zbog pravovremene narudžbe namirnica.

HZJZ-o objavio je nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koje imaju pomoćnika u nastavi (u daljnjem tekstu Upute HZJZ-a).

Upute HZJZ-a su dostupne na poveznici

Također su objavljene i Preporuke MZO-a za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za ocjenjivanje koje možete pronaći ovdje .

Dakle, od ponedjeljka, 25. svibnja 2020., svi roditelji trebaju poslati učenike razredne nastave u školu.

Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih to ne žele učiniti, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju, kao i do sada, osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima.

O svim ostalim pojedinostima pravovremeno će vas upoznati vaše razredne učiteljice, a za  sve upite i nejasnoće stojim vam na raspolaganju.

Unaprijed Vam zahvaljujem na razumijevanju i suradnji, a učenicima želim sretan povratak u školu.

Do viđenja u školi,

srdačan pozdrav od ravnatelja