« Ožujak 2024 »

Suradnje škole s raznim institucijama
Trostruko nagrađeni na natječaju ČA u versin, riči i pinelu 2019.
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 10. 5. 2019.

I ovogodišnja 28. Čakavska večer Osnovne škole "Bijaći" iz Kaštel Novog organizirana je u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, a povodom istih objavljen je IV.  (međunarodni) literarni, recitatorski i likovni natječaj pod nazivom ČA u versin, riči i pinelu.

Tradicionalan cilj natječaja je osvijestiti važnost očuvanja kulturne nematerijalne baštine naše domovine, ali i potrebu njegovanja domoljubnog naslijeđa, kulture i jezika, poglavito čakavskoga narječja.

Tema se svake godine mijenja,  a ovogodišnja je bila „More naše plavo ČA nan život daješ…“

Radovi i sudionici pristigli su, osim iz brojnih mjesta i škola Dalmacije, iz Istre, Hrvatskog primorja i škola iz unutrašnjosti, ali i iz Srbije, Slovenije, Bugarske, Makedonije i Poljske.

Naši se učenici već tradicionalno prijavljuju u kategoriji literarnih radova, a ove se godine možemo pohvaliti čak trima osvojenim nagradama i to:

• 2. mjesto:  Mara Slipšević (2.a), mentor: N. Čargonja Košuta,
  • 3. mjesto:  Lara Košuta, (2.a), mentor: N. Čargonja Košuta,

te posebna nagrada Povjerenstva:

• Marino Babić (1. b), mentor: G. Vukić

Najboljim sudionicima natječaja dodijeljene su i prigodne nagrade (o čemu više možete pročitati ovdje), koje su im, s obzirom da nismo bili u mogućnosti i osobno sudjelovati na dodjeli, u školu stigle poštom.

I ovim putem još jednom čestitamo nagrađenim učenicama i njihovim mentorima, a unaprijed se veselimo sudjelovanju na V. natječaju i 29. Čakavskoj večeri!

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka