Izvješće sa državnog natjecanja iz geografije, Kalinovac, 15.-17. Travnja 2015.godine
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 28. 4. 2015.

Od 15.-17. travnja 2015. godine održano je 22. Državno natjecanje iz geografije u Đurđevcu, odnosno u OŠ „Ivan Lacković Croata“ u Kalinovcu na kojoj smo bili pozvani Sven Puhalo Kaštelan, učenik 5.d razreda i ja kao mentor, Renata Skočaj, jedini sudionici od svih osnovnih škola iz grada Rijeke.

Radosno i ponosno u ime svih učenika, djelatnika škole te općine Kalinovac i Koprivničko-križevačke županije srdačno su nas pozdravili i zaželili dobrodošlicu uz bogat kulturni program ravnateljica OŠ „I. L. Croata“, Mirjana Bazijanec, općinski načelnik Branko Sobota i župan Darko Koren.

Izvrstan smještaj i boravak u trajanju od tri dana imali smo u đurđevačkom hotelu „Picok“. Natjecanje se održalo u OŠ „I. L. Croata“ u Kalinovcu. Svečano otvaranje natjecanja uz tople riječi i pozdrave predsjednice državnog povjerenstva, doc.dr.sc. Ružice Vuk, održano je u večernjim satima prvog dana u Domu kulture u Đurđevcu. Zahvaljujući ljubaznosti domaćina postali smo bogatiji za jedno iskustvo. Uspjeli smo u dva dana upoznati geografska obilježja đurđevačke Podravine ( Molve-najveće nalazište nafte i zemnog plina, Crkvu sv.Jurja, jezero Čingilingi, Dravu, izvor sv. Ane, Đurđevačke „peske“-  tzv. "hrvatsku Saharu", poseban geografski botanički rezervat, crne jarke – šume crne johe).

Posjetili smo stari grad i galeriju u Đurđevcu kao i galeriju „I. L. Croata“ po kojoj nova i mlada škola nosi ime u općini Kalinovac.

Ipak najveće uzbuđenje uslijedilo je na završnoj svečanosti dodjele nagrada i priznanja pobjednicima i svim učesnicima, učenicima i mentorima.

Sven Puhalo Kaštelan osvojio je 9. mjesto u kategoriji petih razreda.

U odnosu na najbolje nekima će se ovaj rezultat učiniti manje uspješnim, ali neka svima bude  misao vodilja da svaki manji neuspjeh sadi sjeme nekog, možda čak i većeg uspjeha.

Iskrene čestitke učeniku Svenu Puhalu Kaštelanu!

Renata Skočaj, prof.