U PB-u bilježen Međunarodni humanitarni dan
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 30. 11. 2023.

U sklopu projekta „Čajanka s tetom Juliom“, učenici u produženom boravku obilježili su Međunarodni humanitarni dan (23. studenog). Prvi zadatak učenika bio je nacrtati psa dalmatinera. Učiteljica im je otkrila kako je riječ o glavnom junaku priče, dalmatinerici Piknji koja pomaže malim pacijentima u bolnici kako bi se osjećali bolje prilikom boravka u bolnici. Na taj način učenici su se upoznali s još jednim naslovom autorice Julie Donaldson – „Piknja u bolnici“.

Također, kako bi saznali tko je zapravo Piknja, učiteljica ih je upoznala s činjenicom kako je autorica došla na ideju da napiše ovu knjigu: Prilikom jednog posjeta bolnici ugledala je na zidu fotografiju psa koji redovito dolazi na dječji odjel. Saznala je da retriverica Nala i njezina vlasnica Sandy stanuju blizu autorice te su se ubrzo upoznale.

Prije samog čitanja slikovnice uslijedio je drugi zadatak: labirint „Pomozi Piknji da dođe do bolnice!“

U nastavku tjedna učenici su rješavali nastavne listiće pod nazivom „Kako Piknja pomaže djeci u bolnici te Kako bi ti pomogao/pomogla djeci u bolnici?“

U suradnji sa školskom knjižničarkom Nensi Čargonja Košuta produženi boravak pokrenuo je akciju skupljanja slikovnica za dječju bolnicu Kantrida. Slikovnice će se prikupljati u školskoj knjižnici.

Svaku slikovnicu pratit će i pismo za male pacijente bolnice Kantrida pod nazivom „Tako mali, a tako hrabri!“

Učiteljice PB